جمعه     29/شهریور/1398 

000

جلسه برنامه ریزی سفر وزیر ورزش و جوانان و جانشین رییس ستاد اقتصاد مقاومتی در استان به خراسان جنوبی با حضور مجید پور عیسی و عزیزی مدیرکل ورزش وجوانان استان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ در پی سفر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، عزیزی مدیرکل ورزش وجوانان استان با پور عیسی رییس سازمان دیدار و گفت و گو کرد.

این سفر حول سه محور برنامه ریزی شد:

  • بازدید از پروژه های خاص اقتصاد مقاومتی در استان
  • بازدید از پروژه های ورزش و جوانان استان
  • شرکت در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی و بررسی عملکرد پروژه های دستگاههای اجرایی در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی

 گفتنی است در اولین روز از سفر سلطانی فر به خراسان جنوبی جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی" استان با دستور کارهای ذیل برگزار خواهد شد:

  • ارائه گزارش عملکرد پروژه های اقتصاد مقاومتی استان
  • تبیین برنامه ها و الزامات اقتصادی استان در حوزه صنعت و معدن
  • تبیین برنامه ها و الزامات اقتصادی استان در حوزه کشاورزی
  • تبیین برنامه ها و استان در حوزه اب روستایی


image 2019 9 7 7 54 40 672 Ams

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ آیین نامگذاری فرودگاه بین‌المللی بیرجند به نام سردار شهید محمود کاوه پنجشنبه شب با حضور استاندار خراسان جنوبی،پورعیسی رییس سازمان، دختر شهید محمود کاوه ، خانواده شهدا و جمعی از مسئولان برگزار شد.

استاندار خراسان جنوبی ۲۲ مرداد امسال در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان گفت: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته فرودگاه بیرجند شهریور امسال به فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند تغییر نام می‌دهد.

وی در این نشست با بیان اینکه شهید کاوه از شاگردان مقام معظم رهبری بوده است گفت: این مهم باید برجسته و المان شهید کاوه در بیهود شهرستان قاینات (زادگاه شهید در خراسان جنوبی) طراحی و نصب شود

سردار شهید محمود کاوه یکم خرداد ۱۳۴۰ به دنیا آمد و ۱۱ شهریور ۱۳۶۵ در عملیات کربلای دو در منطقه حاج عمران به شهادت رسید.

156603734IMG 20190905 WA0000

 

به گزارش روابط عمومی سازمان  مدیریت و برنامه ریزی استان؛ جلسه جمع بندی سفر به سربیشه، با حضور معتمدیان استاندار ، پورعیسی رییس سازمان و سایر مدیران دستگاههای اجرایی برگزار شد.

مباحث مطروحه:

محمدصادق معتمدیان شامگاه چهارشنبه در نشست جمع بندی سفر به سربیشه افزود: شهرستان‌هایی داریم که عقب ماندگی بیشتری نسبت به مرکز استان دارند که یکی از این شهرستان‌ها علیرغم پتانسیل‌های خوب، سربیشه است.

وی با بیان اینکه باید در ۲ سال باقی مانده از عمر دولت این فاصله‌ها را کمتر کنیم و این اقدام شدنی هم است، اضافه کرد: همه دولت‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به وسع خود در راستای محرومیت زدایی تلاش کردند و اقدامات آنان قابل تقدیر است.

مقام عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه باید مطالبات شهرستانی ما افزایش پیدا کند، گفت: در بحث عبور و مرور و حمل و نقل‌ و غرفه های موجود در بازارچه باید زمینه اشتغال مردم فراهم شود.

معتمدیان افزود: با توجه به اینکه روستاهای این  منطقه وضعیت خوبی ندارند لازم است مدیران بر اساس برنامه‌ ی اعلام شده حداقل سالی ۲ بار در شهرستان‌ها حضور میدانی و کارشناسی داشته باشند.

وی با بیان داشت: در کنار پیگیری این مصوبات دستگاه‌های اجرایی نیز از محل اعتبارات ملی حداکثر جذب را داشته باشند تا بتوانیم پروژه‌های جدید و بیشتری را در مناطق اجرا کنیم.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم  از شهرستان‌های محروم سربیشه، نهبندان و درمیان محرومیت زدایی کنیم هرچند در این مناطق خدمات خوبی انجام شده و در این مناطق کارهای انجام شده به مراتب بیشتر از کارهای انجام نشده است.

استاندار خراسان جنوبی از مسئولان شهرستانی خواست برای جذب سرمایه گذار تلاش کنند، اگر بنا است وضعیت معیشتی مردم تغییر پیدا کند و افزایش درآمد و تولید ثروت داشته باشیم نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم.دولت نیز زیرساخت‌ها را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم کرده است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: هفت و یا هشت روستا در بخش مرزی درح در شعاع مرز هستند که باید با استفاده از راهکارهای قانونی بتوانیم مجوز لازم را بگیرم و امکان دریافت یارانه سوخت برای این روستاهای محروم را فراهم کنیم.

افضلی نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه اقدامات مختلف استاندار خراسان جنوبی قابل تقدیر است و این حرکت جهادگونه که در جهت سازندگی به همت استاندار و سایر مسئولان آغاز شده در جهت توسعه هر بیشتر استان ادامه یابد، اضافه کرد: بیش از ۷۰ درصد مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به نهبندان اجرایی شده است.

 وی گفت: کم آبی مهمترین مشکل روستاییان خراسان جنوبی است که مهاجرت آنان را در پی داشته است، هم اکنون روستاییان نوار مرز با مشکلات کم آبی دست و پنجه نرم می‌کنند.

افضلی افزود : اتمام طرح‌های آبرسانی سربیشه نیاز به ۸۲ میلیارد تومان اعتبار دارد.

 IMG 5582

IMG 5581

عنوان جلسه: تبیین تجربیات اشتغالزایی دستگاه های اجرایی

دستور کار :تبیین برنامه های شبکه توسعه اجتماعی رسالت

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ؛ صبح امروز جلسه هم اندیشی  اشتغال با موضوع تبیین برنامه های شبکه توسعه اجتماعی رسالت با حضور  نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیربط ، نمایندگان  تشکل های بخش خصوصی و تعاونی در محل سالن جلسات شهید بهشتی سازمان برگزار گردید.

مباحث مطروحه:

در ابتدای جلسه فاطمی نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، هدف از برگزاری جلسه را هم افزایی بین دستگاه ها و نهادهای فعال در حوزه اشتغال و کسب و کار و استفاده از ظرفیت ها ی موجود عنوان کرد.

 وی همچنین از دستگاه ه های اجرایی خواست پیش بینی میزان اشتغال حاصله از طرح ها و برنامه های در دست اجرا را به سازمان ارسال نمایند.

دراین جلسه یزدی نژاد دبیر شبکه توسعه اجتماعی رسالت گزارشی از برنامه ها و فعالیت های این شبکه ارائه داد .  

وی اظهار داشت: این شبکه در راستای رسالت اجتماعی از حدود 3 سال قبل فعالیت خود را آغاز نموده است .

یزدی نژاد ادامه داد: این شبکه شش نهاد پشتیبان فعال دارد که در حوزه های مختلف کسب و کار فعالیت می نمایند .

دبیر شبکه توسعه اجتماعی رسالت ضمن بیان این نکته که یکی از اقدامات این شبکه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان کسب و کار است از دستگاه های اجرایی خواست درحوزه  تشکیل کانون های اجتماعی  مساعدت نمایند.

در ادامه جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص نحوه همکاری  و چگونگی استفاده از ظرفیت ها مطرح کردند.

مصوبات:

مقرر گردید دستگاه های اجرایی ذیربط ، ضمن اطلاع رسانی به تشکل ها و جامعه هدف ، برنامه ریزی لازم برای برگزاری نشست مشترک با شبکه توسعه اجتماعی رسالت و تشکل های مرتبط با جامعه هدف بمنظور استفاده از پتانسیل موجود درحوزه کسب و کار و اشتغال بعمل آورند.