جمعه     09/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 278

1

دستور کار جلسه:

ارائه گزارش وضعیت منابع آب استان

ارائه گزارش اصلاحی سازگاری با کم آبی استان و اخذ نظرات اعضای محترم

مباحث مطروحه:

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و بر نامه ریزی استان؛ نوزدهمین جلسه شورای حفاظت منابع آب و نهمین جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان به ریاست محمد صادق معتمدیان، استاندار و با حضور مجید پور عیسی، رییس سازمان و مدیران دستگاه های ذیربط یکشنبه98/4/23 در سالن جلسات حوزه استاندار تشکیل شد.

          استاندار خراسان‌جنوبی در شورای حفاظت از منابع آب استان گفت : باید در قبال حل مشکل مردم در این هوای گرم احساس مسئولیت کنیم . وی افزود: اگر برای رفع مشکل کم آبی نیاز است سایر دستگاه‌ها و یا نیروهای مسلح نیز بسیج شوند تا مردم در روستاها در  این گرمای تابستان کمترین تنش آبی را داشته باشند.

 معتمدیان تصریح کرد: چنانچه در این خصوص اعتبار لازم است سازمان برنامه و بودجه با همکاری فرمانداری‌ها اعتبار مورد نیاز را تامین کند تا در این 2 ماه باقی مانده از تابستان حجم آبرسانی به روستاها افزایش پیدا کرده  و چند برابر شود.

وی با بیان اینکه در سفرهای شهرستانی مهمترین مشکل مردم کمبود آب در روستاها اعلام شده  افزود:با توجه به اینکه در این سفرها مردم روستاها نارضایتی شدیدی از وضعیت آب شرب داشتند تاکید کرد باید مشکل کم آبی مردم در روستاها مدیریت شود.

معتمدیان گفت تا پایان هفته جاری شرکت آب و فاضلاب روستایی با همکاری دهیاران به صورت کوتاه مدت وضعیت آبرسانی سیار به روستاها را مدیریت و حجم آب رسانی را افزایش دهد.

         مجید پورعیسی ، رییس سازمان گفت: مردم در روستاها با کمبود آب شرب مواجه هستند و این مساله قابل پذیرش نیست.

رییس سازمان افزود: دستگاههای ذیربط از جمله آب و فاضلاب روستایی باید در این خصوص پیشنهاد مشخص داشته باشند. ما نیز در زمینه بودجه و اعتبارات هر مساعدتی لازم باشد انجام خواهیم داد.

مصوبات:

مقرر شد سازمان مدیریت طی دو نشست جداگانه در خصوص آب رسانی به حوزه روستایی و سیاست های کوتاه مدت و بلند مدت با همکاری متولیان حوزه آب ، دفتر روستایی ، دهیاران ، فرمانداران و بخشداران سیاست های لازم را اتخاذ نمایند.

مقرر شد با تشکیل جلسات کارشناسی و سیاست گذاری در خصوص سازگاری با کم آبی نیز سیاستهای لازم را بعمل آورند.