جمعه     09/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 240

image

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ؛ کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان به ریاست محمدصادق معتمدیان، استاندار  و با حضور مجید پورعیسی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی  دوشنبه 98/4/24  در  شهرک صنعتي بيرجند برگزار شد.

جلسه مذکور به منظور بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی از جمله : شرکت توسعه عمران و توسعه رضوی، شرکت صنایع سنگ پاسارگاد، سنگبری گرانیتی الوندی، شرکت ایساتیس افرا، شرکت گرانیت کیمیا و سازمان همیاری شهرداری های استان تشکیل و هر یک از مديران واحدهاي توليدي به بيان مشکلات خود پرداختند.

مصوبات :

مقرر شد جهت رفع مشکل آب شهرک صنعتی، سازمان آب منطقه ای در محاسبات خود درباره ی میزان تخصیصی که میتواند به آب شهرک صنعتی اضافه کند بازنگری کرده و بخش دیگری هم از محل تصفیه فاضلاب شهری به شهرک صنعتی اختصاص داده شود.

مقرر شد در مدت کم تر از یک ماه شرکت خدماتی شهرک صنعتی، یک مشاور تعیین و مطالعات ارزیابی ، شناسایی و مکان یابی دفع پسماند در قالب مدیریت طرح پسماند را عملیاتی کند و به این طریق مشکل پسماند واحد های صنعتی رفع شود.

مقرر شد سازمان صنعت و معدن استان مقدمات تشکیل یک انجمن تخصصی مربوط به واحد های تولیدی را فراهم کند تا در قالب انجمن و به صورت تشکیلات منسجم پیگیر تامین نیازها ، مطالبات و مباحث خود باشند.

مقرر شد جلسه ای با مدیریت تامین اجتماعی و مدیریت واحدهای تولیدی به منظور برطرف کردن اختلاف نظرها  در نحوه ی محاسبه ی هزینه ها و جرائم تامین اجتماعی برگزار و در چهارچوب وظایف کارگروه تسهیل به این مبحث پرداخته و تعیین تکلیف شود.

مقرر شد مباحث و مشکلات در رابطه با حمل و نقل واحدهای تولیدی در جلسه ای بین سازمان صنعت و معدن و حمل و نقل برطرف شود.

مقرر شد جهت کمک به معرفی محصولات و تولیدات استانی  برای فروش در استان ، تعدادی از معادن  به عنوان تامین کننده مواد اولیه در فهرست  بهای مشاوران و پیمانکاران قرار بگیرد.

مقرر شد در شورای فنی استان جهت افزایش و رونق فروش واحدهای صنعتی، تولیدات آنها در فهرست خرید قرار بگیرد.