جمعه     30/شهریور/1397 
دسته: اخبار
بازدید: 791

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی به گزارش روابط عمومی سازمان؛ حمید جهانشاهی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی در جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونيك استان حضور یافت.

 

 

در این جلسه ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي گفت : در دولت تدبير و اميد فضاي رقابت و فعاليت براي بخش خصوصي مساعدتر شده است. بي بي عصمت سرفرازي، با اشاره به موضوع خصوصي سازي و تاکيد قانون اساسي بر اين بحث گفت: بستر فعاليت بخش خصوصي در بخش هاي مختلف اقتصادي، زيرساختي و خدماتي وجود دارد؛ اما انحصاراتي که در حوزه خصوصي سازي از گذشته وجود داشته است، توسعه خصوصي سازي را با مشكلات جدي مواجه كرده است.

وی، با تاکید بر ابلاغ سیاست هاي کلي اصل ۴۴ قانون اساسي توسط مقام معظم رهبري، خاطر نشان ساخت: بايد بخش هاي دولتي براي به نتيجه رسيدن اين سياست ها، از ايجاد انحصار در فضاي رقابتي جلوگيري کنند.

سرفرازی، در ادامه افزود: امروز مدیران و کارکنان بخش های دولتي با هوشمندي دريافته اند که براي موفقيت بايد وارد فضاي رقابتي و آزاد شوند و از انحصارطلبي در حوزه هاي مختلف اقتصادي پرهيز كنند.

رئیس کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان اظهار داشت: در صورت ورود كارشناسی شده بخش خصوصي به موضوعات در حوزه هاي مختلف اقتصادي، خدماتي و زيرساختي، موفقيت قطعي خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در پايان اين جلسه با تاکيد بر اينکه طرح تکاپو به عنوان يك طرح جدي باعث توانمند سازي و توان افزايي مردم خواهد شد، تصريح كرد: با توجه به شرايط استان و وجود نيروهاي تخصصي كارآمد و مراكز علمي و دانشگاهي در زمينه فناوري اطلاعات، توسعه فضاي اقتصادي در بخش هاي مرتبط با فناوري اطلاعات در استان مورد تاكيد قرار گرفته است.